Ubytovní třeboňUbytovní třeboň - specializovaný portál na ubytováni třeboň a ubytování treboňsko

Cyklisté a Třeboň


Pokud rádi trávíte svou dovolenou na kolech je Třeboň a její okolí tím pravým místem pro vás. Rovinatá krajina Třeboňska přímo vybízí k výletům na kolech. Navíc Třeboňsko , jako rybníkářská oblast, nabízí nádherné přírodní scenérie a romantická zákoutí. Na turisty je zde pamatováno, proto nebudete muset nikdy dlouho hledat příjemné posezení, kde si vaše tělo odpočine a vy se občerstvíte.

 

Naučné cyklistické stezky v okolí Třeboně

 

Okolo Třeboně

Jedná se o lehkou cyklotrasu o délce 40 km.

 

Trasa

Chlum u Třeboně - Kosky – Lutová - Stříbřec - Stará Hlina, Nová  Hlína - Třeboň (v Třeboni z hráze rybníka Svět k Opatovickému rybníku, dále ke Zlaté stoce)- Barbora - Majdalena – Chlum u Třeboně

 

Trasa vede z velké části po hrázích rybníků Nový a Starý Kanclíř, Stolec, Vyšehrad, Nový a Starý Vdovec, Svět, Opatovický rybník.

 

Zajímavosti

Po cestě budete projíždět vsí Lutová, Jde o jednu z nejstarších vsí na Třeboňsku, její vznik se datuje k roku 1349. V této vsi můžete obdivovat původně gotický kostel Všech svatých, empírovou faru, zříceninu barokního kostela, špejchar a žulovou renesanční křížovou cestu. V roce 1990 byla ves Lutová vyhlášena Vesnickou památkovou zónou.

 

Při přejíždění Stříbřeckého mostu stojí za to odbočit k pomníku Emy Destinové. Pomník  stojí na břehu Nové řeky a připomíná oblíbené rybářské místo Emy Destinové.

 

Nedaleko obce Stará hlína se nachází přírodní rezervace rybníků u Vitmanova. Jde o dva rybníky – Nový Vdovec a Ženich, jejich výtopy a lesní rašeliniště. Rybníky mají členité břehy a nad jejich hladiny vykukuje bezpočet malých zalesněných ostrůvků. Rybníky poskytují ideální lokalitu pro hnízdění vodního ptactva. Tato lokalita je známa především výskytem kolonie kormorána velikého. Kormorán veliký je chráněným živočichem a každoročně způsobuje rybářům v okolí Třeboně velké škody. Dospělý kormorán spořádá denně asi 0,6 kg ryb, na každou ulovenou rybu ale dalších 5-10 ryb zraní.

 

Zlatá stoka protékající městem Třeboň byla vybudována v polovině 16. století  Štěpánkem Netolickým. Je dlouhá 47,8 km a přivádí do Třeboně vodu z řeky Lužnice Původně zajišťovala zásobování měst a vesnic v okolí Třeboně pitnou vodou a sloužila také k plavení řeva. Dnes už jí zbyl jen jeden úkol, ne však nedůležitý. Zlatá stoka stále zprostředkovává výměnu  vody mezi rybníky na Třeboňsku, přivádí vodu k sádkám, odvádí přebytečnou vodu při výlovech a v zimě přivádí do rybníku tolik potřebnou okysličenou vodu.  © 2003-2012 - ubytování třeboň - ubytování třeboňsko


Reklama:
Nejlevnější nákladní pneu najdete v e-shopu na adrese www.lkwpneu.cz.